WINTER VS-3000-12
Fiksuota kaina plius PVM
Gamybos metai
2025
Būklė
Naujas
Vieta
Leipzig Vokietija
Klijuojant žvaigždutę WINTER VS-3000-12
more Images
WINTER VS-3000-12
WINTER VS-3000-12
WINTER VS-3000-12
WINTER VS-3000-12
Duomenys apie mašiną
Mašinos pavadinimas:
Klijuojant žvaigždutę
Gamintojas:
WINTER
modelis:
VS-3000-12
Gamybos metai:
2025
Būklė:
naujas
Kaina ir vieta
Fiksuota kaina plius PVM
Vieta:
Leipzig Vokietija
A18572891
Nuorodos numeris:
Atnaujinimas:
paskutinį kartą atnaujinta 09.12.2025
aprašymas
Dimensions (L x W x H): 4400 x 4600 x 3700 mm
Weight: 4300 kg
Total power requirement: 3.8 kW
Gluing Star VS-3000-12
The gluing star is designed for edge and thickness gluing where glue joints are air-dried.
It is both user- and maintenance-friendly.
The gluing star is designed for material thicknesses from 25 to 90 mm. For smaller or larger thicknesses, additional pressure elements (15–25 mm) must be used.
- Working length: 3000 mm
- Working width: 1250 mm
- Material thickness: 25 – 90 mm
- Number of levels: 12
- Number of clamping units per compartment: 8
- Air connection: 8 bar, 1/2"
- Motor power for rotary device: 0.55 kW
- Pressure per clamping unit: 1 – 12 kN
- Max. load per compartment: 150 kg
- Pneumatics: Camozzi
- Electrics: Telemecanique
- Gear motor: Watt
- Clamping units are finger-jointed
- Safety guard
- Hydraulic power unit
- Pump rate: 6.3 l
- Hydraulic motor power: 3.0 kW
- Hydraulic tank: 50 l
- Max. pressure hydraulic motor: 110 bar
- Transport dimensions:
3800 x 2400 x 2200 mm, 1400 kg
4400 x 1600 x 2000 mm, 950 kg
1600 x 1600 x 800 mm, 900 kg
1600 x 1600 x 800 mm, 900 kg
- Installed dimensions (L x W x H): 4400 x 4600 x 3700 mm