KSF-315-2000
Kombinuotos diskinio pjovimo ir frezavimo staklės
WINTER
KSF-315-2000
Fiksuota kaina plius PVM
Gamybos metai
2025
Būklė
Naujas
Vieta
Leipzig
Duomenys apie mašiną
- Mašinos pavadinimas:
- Gamintojas:
- WINTER
- modelis:
- KSF-315-2000
- Gamybos metai:
- 2025
- Būklė:
- naujas
Kaina ir vieta
Fiksuota kaina plius PVM
- Vieta:
- Leipzig
- A18539701
- Nuorodos numeris:
- Atnaujinimas:
- paskutinį kartą atnaujinta 09.12.2025
aprašymas
Dimensions (L/W/H): 2000 x 3010 x 1250 mm
Weight: 400 kg
Total power requirement: 4 kW
Combined Panel Saw and Spindle Moulder KSF-315-2000
Saw:
- Table size: 860 x 450 mm
- Table height: 850 mm
- Table extension: 500 x 310 mm
- Table widening: 800 x 880 mm
- Outrigger table with roller: 750 x 580 mm
- Sliding table: 2000 x 270 mm
- Cutting length: 2000 mm
- Max. saw blade diameter: 315 x 30 mm
- Max. cutting height 90°/45°: 100 / 80 mm
- Cutting width at rip fence: 1270 mm
- Main saw blade speed: 4500 rpm
- Scoring blade speed: 8500 rpm
- Scoring blade diameter: 2–100 x 20 mm
- Extraction port diameter: 100 mm
Gjdevz Hgzspfx Aa Ueit
- Motor output S1 100%: 3.8 kW
Spindle Moulder:
- Spindle diameter: 30 mm
- Height adjustment: 100 mm
- Table inserts diam. 80 / 100 / 140 / 190 mm
- Clamping length of spindle: 100 mm
- Max. tool diameter:
- for profiling: 180 mm
- for tenoning: 200 mm
- Spindle speeds: 1800 / 3000 / 6000 / 9000 rpm
- Motor output S1 100%: 2.8 kW
- Voltage: 400 V
- Dimensions: W=2000 mm, D=3010 mm, H=1250 mm
- Total weight: 400 kg
Complete with:
- Right-side table widening and fence bar can be folded down to save space
- Robust and smooth-running rip fence with quick-release
- Tiltable and height-adjustable circular saw blade with scoring unit
- Cast iron table with rear and right extension and support leg
- Extendable fence with folding stop
- Roller on cross table for easy positioning of workpieces
- Cutting width right of saw blade up to 1330 mm
- Equipped with high-quality two-piece scoring saw blade
- High-quality spindle fence with hold-down system and fine adjustment
- 4 standard spindle speeds
- Electronic speed display via LED
- Max. cutter diameter: 200 mm
- Large, removable handwheel for spindle adjustment
Scope of delivery:
- 2-piece carbide-tipped scoring saw blade
- Carbide-tipped saw blade 315 x 30 mm, 40 teeth
- Mitre fence
Skelbimas buvo automatiškai išverstas. Galimos vertimo klaidos.
Weight: 400 kg
Total power requirement: 4 kW
Saw:
- Table size: 860 x 450 mm
- Table height: 850 mm
- Table widening: 800 x 880 mm
- Sliding table: 2000 x 270 mm
- Cutting length: 2000 mm
Gjdevz Hgzspfx Aa Ueit
- Motor output S1 100%: 3.8 kW
Spindle Moulder:
- Spindle diameter: 30 mm
- Height adjustment: 100 mm
- Max. tool diameter:
- for profiling: 180 mm
- for tenoning: 200 mm
- Motor output S1 100%: 2.8 kW
- Voltage: 400 V
- Total weight: 400 kg
Complete with:
- 4 standard spindle speeds
- Max. cutter diameter: 200 mm
Scope of delivery:
- Mitre fence
Siųsti užklausą
Telefonas & Faksas
+49 341 9... skelbimai
Šie skelbimai taip pat gali jus sudominti.
Mažas skelbimas
Vokietija
1 104 km
Formatinė diskinė pjūklas Holzkraft Minimax SI 400es 32 M A
HolzkraftMinimax SI 400es 32 M A 3 UP
Mažas skelbimas
Bad Honnef
1 216 km
ALTENDORF F 25 6 tipo stumdomas stalo pjūklas
ALTENDORFF 25, Typ 6
ALTENDORFF 25, Typ 6
Nordhorn
Medžio drožlių plokštės Grindų danga Sandėliavimo platforma Lenta
1.000 m², 2.500 mm x 2.000 mm x 38 mmAusführung: P6