STAR Micronics SR20 RIII
Būklė
Naudotas
Vieta
Contamine-sur-Arve Prancūzija
CNC šveicariško tipo tekinimo staklės STAR Micronics SR20 RIII
more Images
STAR Micronics SR20 RIII
STAR Micronics SR20 RIII
STAR Micronics SR20 RIII
STAR Micronics SR20 RIII
STAR Micronics SR20 RIII
STAR Micronics SR20 RIII
STAR Micronics SR20 RIII
Duomenys apie mašiną
Mašinos pavadinimas:
CNC šveicariško tipo tekinimo staklės
Gamintojas:
STAR Micronics
modelis:
SR20 RIII
Būklė:
naudotas
Kaina ir vieta
Vieta:
Contamine sur Arve, France Prancūzija
A20234590
Nuorodos numeris:
aprašymas
TECHNICAL DATA
- Number of axes: 7
- Number of spindles: 2
MAIN SPINDLE
- Max. bar diameter: 20 mm
- Max. processing length: 205 mm
- Spindle speed: 10,000 rpm
- Spindle drive power: 3.7 kW
- Minimum C-axis resolution: 0.001°
SUB-SPINDLE
- Max. bar diameter: 20 mm
- Spindle speed: 8,000 rpm
- Spindle drive power: 2.2 kW
- Minimum C-axis resolution: 1°
- Number of bush holders: 1
BUSH HOLDER 1
- Number of positions: 10
- Number of driven positions: 4
FRONT TOOL POST
- Number of positions: 7
SUB-OPERATION
- Number of positions: 4
- Driven tool speed: 8,000 rpm
ELECTRICAL SUPPLY
- Supply voltage: 400 V
- Total drive power: 7 kW
WEIGHT AND DIMENSIONS
- Footprint: 2,200 x 1,200 mm
- Machine height: 1,700 mm
- Machine weight: 2,200 kg
Giedpoxlum Tefx Ah Aet
MACHINE HOURS
- Power-on hours: 34,143 h
- Operating hours: 26,657 h
- Spindle hours: 15,552 h
EQUIPMENT
- Control: Fanuc 30i-model A
- HFT (High Frequency Turning)
- Driven guide bushing
- Parts catcher
- Parts conveyor belt
- Parts ejector
- Coolant tank
- Bar feeder: FMB turbo 3-26 / 3200 A