SCHNEIDER AM-B-11-10-500 XBDK
Fiksuota kaina plius PVM
Gamybos metai
2025
Būklė
Naujas
Vieta
Leipzig Vokietija
Kompresorius SCHNEIDER AM-B-11-10-500 XBDK
more Images
SCHNEIDER AM-B-11-10-500 XBDK
SCHNEIDER AM-B-11-10-500 XBDK
Duomenys apie mašiną
Mašinos pavadinimas:
Kompresorius
Gamintojas:
SCHNEIDER
modelis:
AM-B-11-10-500 XBDK
Gamybos metai:
2025
Būklė:
naujas
Kaina ir vieta
Fiksuota kaina plius PVM
Vieta:
Leipzig Vokietija
A21492607
Nuorodos numeris:
Atnaujinimas:
paskutinį kartą atnaujinta 25.03.2026
aprašymas
Dimensions (Length/Width/Height) 1950 x 690 x 1700 mm
Weight 451 kg
Total power requirement 11 kW
Screw compressor with dryer AM-B-11-10-500 XBDK
- Final compression pressure: 10 bar
- Operating pressure: 9.5 bar
- Volume flow at operating pressure (ISO 1217): 1.5 m³/min
- Compressor speed: 6,115 rpm
- Rated power of drive motor (V/Hz): 11 kW (400V/50Hz)
- Motor efficiency: 91.2%
- Protection class of drive motor: IP 55
- Required cooling air volume (at 20°C ambient temperature): 1,800 m³/h
- Ambient temperature min. / max.: +5°C / +40°C
- Oil capacity: 3.1 l
- Sound pressure level (LPA1 –DIN 45635 T13): 65 dB(A)
Gbedpfx Asyt R N Usa Usl
- Air outlet connection: 3/4'' internal
- Tank capacity: 500 l
- Dimensions (W x D x H): 1950 mm x 690 mm x 1700 mm
- Weight: 451 kg
Technical data refrigeration dryer DK 1825 SMART:
- Volume flow at pressure dew point +3°C: 1,830 l/min
- Pressure: 7 bar
- Pressure loss: 0.3 bar
- Voltage: 230 V/50 Hz
- Max. power consumption: 0.28 kW